Четвер, 28.03.2024, 18:14
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Вимірювання на ПК | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Персональний комп'ютер на уроках фізики

Вимірювання фізичних величин на ПК

Обробляючи результати лабораторних робіт, учні активно використовують персональний комп’ютер для проведення розрахунків, побудови таблиць та графіків. Однак комп’ютер можна використовувати не тільки як пристрій для обробки результату лабораторної роботи, а і як вимірювальний. З цією метою було розроблено роботи шкільного лабораторного практикуму, в яких ПК виконує роль вимірювального приладу. Використання ПК в цій якості допомагає розв’язати деякі актуальні задачі, що стоять перед вчителем фізики:
• Учні повинні розуміти, що сучасний фізичний експеримент неможливий без використання комп’ютера. Мова йде як про віртуальні експерименти, так і про керування реальними фізичними дослідами. 
• Більшість вимірювальних пристроїв, які є в кабінетах фізики, - аналогові. У лабораторних роботах переважно доводиться вимірювати саме аналогові величини. Однак комп’ютер працює з цифровим сигналом, тому в учнів треба формувати поняття про аналогово-цифрові перетворення.
• Можна спроектувати лабораторну роботу так, щоб учні не використовували записи на паперових носіях. Наприклад, результати лабораторної роботи можуть бути збережені у вигляді файлу і далі оброблені іншою програмою.
• Для керування ходом експерименту використовуються програми. Для того, щоб змінити хід експерименту, учні можуть змінити саму програму.
• В ході виконання робіт учні зберігають результати у вигляді файлів. Тому у вчителя є можливість більш ретельно підійти до перевірки виконання лабораторних робіт, а значить до їх більш об’єктивного оцінювання, а в учнів залишиться менше можливостей для «підтасовування» результатів.
• Сучасні мікропроцесори керують різними процесами. Алгоритм керування можна звести до трьох основних дій: сприйняти інформацію з датчиків, обробити її та видати сигнал для керування зовнішніми пристроями. Лабораторні роботи показують учням на елементарному рівні, як здійснюються ці процеси.
• У більшості кабінетів фізики відсутнє необхідне обладнання, а тому вимірювальні прилади на основі ПК можуть його замінити.

Розглянено приклади використання ПК в якості вимірювального приладу в лабораторних робота:

"Визначення ємності конденсатора" 

"Вимірювання прискорення вільного падіння за допомогою математичного маятника"

"Вивчення рівноприскореного руху".

Завантажити інструкції до лабораторних робіт (в MS Word) (3,91 МБ)


Гребенщиков Сергій Валентинович вчитель фізики Давидівобрідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів serggreb1960@gmail.com
 

Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2024