Субота, 27.04.2024, 04:35
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Айрен | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Персональний комп'ютер на уроках фізики

Програмне середовище тестування Айрен.

Використання програм для тестування учнів на уроках допомагає розв’язувати ряд важливих завдань що стоять перед вчителем фізики. Створення електронних  тестів потребує значних витрат часу, особливо якщо створювати декілька варіантів тестів. Більшість створених тесті розміщую на сайті. В учнів є можливість скачати тести та підготуватися до їх виконання. Кожен рік зміст тестів суттєво перероблюється, однак багато завдань залишаються незмінними. Тому під час проходження тесту в класі багато запитань для учнів уже знайомі. Взагалі немає нічого поганого в тому, що учень запам’ятовує правильні відповіді, оскільки запитання тестів є у багатьох випадках  ключовими для теми тестування. Однак, як показує досвід, багато учнів механічно запам’ятовують відповіді не задумуючись над їх суттю. Залишається актуальною і проблема списування під час проходження тестів. Тому бажано створити такі тести, питання в яких формувалися комп’ютером, за програмою-сценарієм, тобто створювалися унікальні завдання для кожного учня. Одна з програм, що служить для створення таких тестів – Айрен. Це безкоштовна програма, що дозволяє створювати тести для перевірки знань і проводити тестування у локальній мережі або на локальних комп'ютерах. Тести можуть включати завдання різних типів: з вибором одного або декількох вірних відповідей, з введенням відповіді з клавіатури, на встановлення відповідності, на впорядкування і на класифікацію. При мережевому тестуванні викладач бачить на своєму комп'ютері детальні відомості про успіхи кожного з учнів. Після закінчення роботи ці дані зберігаються в архіві, де їх надалі можна переглядати і аналізувати за допомогою вбудованих в програму засобів. Крім того, передбачено створення тестів у вигляді автономних виконуваних файлів, для проходження тестування без використання мережі і без збереження результатів. Такий режим орієнтований перш за все на тести, призначені для самоперевірки. Учню, щоб приступити до тестування, досить запустити отриманий файл на будь-якому комп'ютері з Windows, установка додаткових програм для цього не потрібна.

У Айрен питання будь-якого типа можна супроводжувати сценарієм — програмою на мові Паскаль, яка буде виконана перед показом питання тестованому. Значення змінних програми на момент закінчення виконання будуть підставлені в текст питання і варіантів відповідей в місця, позначені спеціальними маркерами вигляду $(імя_змінної). Таким чином можна створювати варіативні завдання, окремі елементи вмісту яких змінюються.

Наприклад питання тесту: Чому дорівнює період обертання точок обода колеса, якщо колесо робить $(n) обертів за $(t) с?

Правильною відповіддю на запитання буде деяка змінна: $(a).

Сценарій для такого питання написаний на мові Паскаль має вигляд:

var

{ опис змінних, що використовуються  }

  a, n, t: Integer; { Integer - цілочисельний тип даних}

{ Розділ операторів }

begin

  a := Random(10) + 2; { Змінній а, що зберігає значення періоду присвоюється випадкове ціле число від 2 до 11 }

  n:= Random(20) + 2; { Змінній n, що зберігає значення кількості обертів присвоюється випадкове ціле число від 2 до 21 }

  t:=n*a; { Змінній t, що зберігає значення часу обертання присвоюється добуток змінних  n і a }

end.

Тобто, питання сформовані за цією програмою, будуть змінюватись під час проходження тестів. Тому запам’ятовувати відповідь не варто. Учню потрібно знати, що для визначення періоду обертання треба час обертання поділити на кількість обертів.

 

Сайт середовища Айрен.

Тести створені в середовищі Айрен можна завантажити в каталозі файлів.


 


Гребенщиков Сергій Валентинович вчитель фізики Давидівобрідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів serggreb1960@gmail.com
 

Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2024