П`ятниця, 18.09.2020, 14:52
Вітаю Вас Гість | RSS
Головна | Вивчення рівноприскореного руху | Реєстрація | Вхід
Меню сайту
Форма входу
Пошук

Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0
Персональний комп'ютер на уроках фізики

Лабораторна робота "Вивчення рівноприскореного руху".

У лабораторній роботі експериментально перевіряється залежність переміщення тіла від часу для рівноприскореного руху при умові, що тіло рухається без початкової швидкості. Установка складається (рис.1.) з двох котушок (1) закріплених на штативі вздовж осі. Вище котушок розміщений електромагніт (2), що утримує падаюче тіло (постійний магніт) у випадку, якщо через електромагніт протікає електричний струм. Живиться електромагніт від стабілізованого джерела постійної напруги (3). При натисненні на кнопку "пуск" коло розмикається і магніт починає падати, одночасно на вхід ПК подається імпульс (Електромагніт при різкому зменшенні сили струму створює змінне магнітне поле, що утворює в котушці струм), який фіксується на осцилограмі.

Падаючий магніт створює в кожній котушці Ерс індукції, величина якої залежить від швидкості падіння, а знак змінюється на протилежний, якщо "центр" магніту пролітає через "центр" котушки. Якщо котушки закріпити на відстані, які відносяться як 1:4 від точки падіння час проходження кожної ділянки повинен бути однаковий.

Рис. 1.

Рис.2.

Котушки підключаються до лінійного входу ПК за схемою показаною на рис.2. Осцилограму одержуємо за допомогою програми Cool Edit  (вікно програми рис.3).

Рис.3.


Гребенщиков Сергій Валентинович вчитель фізики Давидівобрідської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів serggreb1960@gmail.com

 

Зробити безкоштовний сайт з uCozCopyright MyCorp © 2020